NOVINKA – RUČNÝ ANALYZÁTOR DELTA PROFESSIONAL - RUČNÉ SPEKTROMETRE

Verzia pre kovy a zliatiny – prémiová výkonnosť, vrátane prvkov Al, Mg, Si, P, S, ... a ďalších pre ručné spektrometre náročných prvkov.
Zväčšiť obrázok

Presnosť, rýchlosť, výkonnosť, spoľahlivosť.


Séria ručných analyzátorov s označením DELTA bola inovovaná a úplne nový model DELTA PROFESSIONAL je ručný spektrometer s technológiou X-Act Count. Predstavuje revolúciu v ručných analyzátoroch. Výrobca pri tvorbe novej série DELTA PROFESSIONAL využil všetky doterajšie skúsenosti z produkcie viac než 10 000 prístrojov. Väčšina kovošrotov a priemyselných podnikov v SR a ČR používa práve ručné spektrometre série DELTA od BAS Rudice. Celkovo je v SR a ČR inštalovaných už cez 450 ručných analyzátorov od BAS Rudice. Model DELTA PROFESSIONAL využíva kompaktné röntgenky s výkonom 4 W, optimalizovanou anódou a na ľahké prvky využíva možnosti maximálneho prúdu až 200 uA! Veľmi úzka geometria detektora, vzorky a röntgenky v kombinácii s technológiou X-Act Count zabezpečuje maximalizáciu užitočného signálu a dosiahnutie najlepších možných presností. Ručný spektrometer DELTA PROFESSIONAL používa veľkoplošný SDD detektor, vďaka ktorému dosahuje výnimočné detekčné limity a citlivosť aj pre prvky, ako sú Mg, Al, Si, P, S, ... Séria DELTA využíva nový typ digitálneho floating point procesora, ktorý zásadne zrýchľuje všetky operácie prístroja, výpočty aj rýchlosť reakcií používateľského rozhrania. Prístroj tak reaguje vždy bez akéhokoľvek oneskorenia. Štart prístroja z úplne vypnutého stavu netrvá viac než 30 sekúnd. Prístroj používa prepracovaný power management, ktorý neobvykle šetrí hlavnú batériu. Žiaden iný prístroj nevydrží na jednu batériu pracovať tak dlho, tak rýchlo a tak presne ako model DELTA PROFESSIONAL. Prístroj podporuje výmenu batérií za chodu bez nutnosti vypínania prístroja alebo softvéru. S prístrojom je tak možné pracovať nepretržite. Pri vývoji série DELTA bol kladený dôraz na maximálnu spoľahlivosť, bezpečnosť obsluhy a robustnosť prístroja. Najnovšie táto séria používa špeciálny systém odvodu tepla z kritických častí prístroja pomocou špeciálneho chladiča. Prístroj podporuje prenos nameraných dát pomocou USB a Bluetooth, pričom s prístrojom je dodávaný kompletný data management na tlač atestov, protokolov a súhrnných tabuliek. Telo prístroja je vyrobené z osvedčeného materiálu LEXAN, ktorý odoláva aj tým najnáročnejším prevádzkovým podmienkam. Samozrejmosťou je odolnosť proti vode a totálna prachotesnosť. Doteraz nevídaná rýchlosť, operatívnosť, jednoduchosť ovládania sú pre tento modelový rad samozrejmosťou.

Outdoor robustná verzia prístroja s pevne zapusteným displejom zaisťuje odolnosť prístroja vo všetkých situáciách. Nový typ dotykového priemyselného displeja BLANVIEW zaisťuje výbornú čitateľnosť na priamom slnku, ako aj pri zníženej viditeľnosti. Vyhotovenie HW vyniká svojou výkonnosťou a spoľahlivosťou vďaka rokmi vyvíjanému konceptu kompaktnosti HV komponentov. Spektrometre DELTA môžu byť na požiadanie vybavené integrovanou full VGA kamerou s možnosťou zúženia RTG lúča na iba 3 mm! Kamera v kombinácii so zúžením lúča umožňuje vykonanie analýzy napríklad tenkých zvarov, drobných komponentov, heterogénnych materiálov, šperkov…

Spolu so štandardnými prvkami Ti, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, Zr, Nb, Mo, Hf, W, As, Ta, Re, Pb, Ag, Sn, Bi a Sb prístroj dokáže analyzovať prvky, ako sú Au, Pd, Pt, Ir, Rh a ďalej, samozrejme, prvky Al, Mg, Si, P, S bez použitia vákua alebo hélia, a to s bezkonkurenčnou analytickou presnosťou a rýchlosťou. Je možné pridať aj ďalšie merané prvky. Prístroj je batériovo napájaný. Možno analyzovať vzorky, ktoré môžu mať rôzne veľkosti a tvary. Veľkou výhodou je, že vo väčšine prípadov nie je potrebná žiadna príprava vzoriek a meranie je nedeštruktívne. Výsledky sa zobrazujú okamžite po štarte merania.

Séria DELTA využíva okrem iného aj senzor pohybu na automatické prebudenie prístroja v momente, keď ho operátor uchopí do rúk. Štandardizácia prístroja je vykonaná automaticky pri umiestnení prístroja do dokovacej stanice a jej platnosť je 24 hodín bez ohľadu na to, či bol prístroj vypnutý, alebo nie. Úplne tak odpadá používanie štandardizačnej krytky. Detekčný limit je pri modeli DELTA pro Mg od 0,20 % bez použitia vákua alebo hélia! Samozrejmosťou je možnosť rýchlej a presnej analýzy síry na presnú separáciu materiálov, ako sú 303 verzus 304. Analýzy Al, Si v oceliach, bronzoch a ďalších materiáloch. Plne digitálne vyhotovenie prenosného prístroja zaisťuje maximálnu spoľahlivosť. Tento prenosný röntgenový fluorescenčný analyzátor xrf je najlepší na trhu.

 

 

O tomto prístroji nestačí len čítať – tento prístroj musíte vidieť pracovať!

 

 

Použitie ručného spektrometra DELTA PROFESSIONAL:

 

Nové technológie a vlastnosti analyzátora DELTA PROFESSIONAL:

 

PROSPEKTY NA STIAHNUTIE:

 

 


Dotazník Pre viac informácií, objednanie bezplatného predvedenia
a cenovú ponuku nás, prosím, kontaktujte.
Využiť môžete aj náš dotazník.